Detoks

Odtrucie lekowe

Odtrucie lekowe (detoks lekowy) to proces, którego celem jest oczyszczenie organizmu z dawki naużywanego leku, jak również toksyn będących pochodną jego zażywania. Ponadto w trakcie kontrolowanego detoksu podejmuje się szereg działań, które mają za zadanie złagodzenie przejścia w stan abstynencyjny poprzez ograniczenie do minimum nieprzyjemnych skutków fizycznych i psychicznych zespołu odstawiennego.

Detoks lekowy – Dla kogo?

Detoks lekowy (odtrucie polekowe) to usługa, którą w sposób szczególny kierujemy do osób, które czują ciągły przymus sięgania po środki farmakologiczne. Stałe, regularne zażywanie leków bez wyraźnych wskazań medycznych prowadzi do zaburzeń somatycznych i psychicznych. Szczególnie narażeni na uzależnienie są pacjenci, którzy przyjmują leki przeciwbólowe, nasenne oraz antydepresyjne. Długotrwałe przyjmowanie tego typu leków zwiększa tolerancję organizmu na ich działanie, w efekcie czego osoba uzależniona sukcesywnie zwiększa dawkę przyjmowanego leku. Do niepożądanych konsekwencji zwiększania dawki leku zaliczyć można przedawkowanie, skrajne zatrucie, a nawet śmierć.

Jak przebiega odtrucie polekowe?

Detoks lekowy polega na stopniowym zmniejszaniu dawki nadużywanego leku i wprowadzaniu leków zamiennych, które zanoszą objawy odstawienia środka pierwotnego.

W ten sposób następuje stopniowe oczyszczenie organizmu z substancji aktywnych, przy jednoczesnym ograniczeniu występowania objawów zespołu abstynencji. W wybranych przypadkach detoks lekowy jest realizowany przy pomocy płynów infuzyjnych, których zadaniem jest pełne oczyszczenie organizmu z substancji aktywnych i toksyn.

Podstawą detoksu lekowego są indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta farmaceutyki i preparaty. Ich celem jest skuteczne i bezpieczne dla zdrowia pacjenta oczyszczenie organizmu, przy jednoczesnym wyeliminowaniu ryzyka uzależnienia od leków.

Ze względu na specyfikę procesu detoks lekowy może trwać od kilku do kilkudziesięciu dni. Okres ten jest określany indywidualnie, w zależności od:

  • stopnia uzależnienia,
  • czasu trwania uzależnienia,
  • rodzaju substancji,
  • ogólnego stanu zdrowia pacjenta.

Detoks lekowy dla kobiet i mężczyzn

W AlkoVip – ośrodku z detoksem lekowym w Krakowie, odtrucie polekowe oferujemy dla kobiet i mężczyzn, dbając o pełen komfort i bezpieczeństwo każdego z naszych Pacjentów.

Kobiety i mężczyźni w osobnych pokojach

Zachęcamy do przyjazdu do naszego ośrodka. Kobiety zawsze przebywają w czasie detoksu lekowego odrębnie, w dedykowanej sali. Daje to większe poczucie swobody i intymności wszystkim naszym Pacjentom. Dbamy aby każdy i przechodził przez trudy odtrucia polekowego w godnych, przyjaznych warunkach.

Odtrucie polekowe – Kraków

Interesuje Państwa detoks lekowy – Kraków to lokalizacja, w ramach której świadczymy profesjonalną pomoc. Pozostajemy do dyspozycji pacjentów przez całą dobę. Na odtrucie lekowe przyjmujemy osoby niezależnie od stanu, w jakim się aktualnie znajdują, co pozwala na rozpoczęcie odtrucia i podjęcie decyzji o rozpoczęciu dalszego leczenia w momentach dla Państwa kluczowych – bez niepotrzebnego odwlekania decyzji w czasie i stwarzania okazji do ponownego sięgania po leki.

Jako prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień ogromną wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia pacjentów. To szczególnie ważne, zwłaszcza w trakcie odtrucia lekowego, które może nieść za sobą szereg niepożądanych objawów. Zespół wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów – lekarzy, pielęgniarek, psychologów i terapeutów – czuwa nad tym, aby odtrucie przebiegało w sposób możliwie najbardziej łagodny, a Twoja motywacja do leczenia i zachowania trzeźwości rosła z każdym kolejnym dniem.

AlkoVip – zajmujemy się leczeniem lekomanii w Krakowie.