Terapia uzależnień

Leczenie hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu w Krakowie

Hazard jest tak niebezpieczny, ponieważ na początku wydaje się być jedynie niewinną rozrywką. Wizyta w kasynie to fajna przygoda, obstawienie zakładów bukmacherskich czy też gra z przyjaciółmi w karty na pieniądze dostarcza dreszczyku emocji, a zdrapka kosztuje tyle co nic.

Z czasem dreszczyk emocji podczas towarzyskiej gry na pieniądze przestaje nam wystarczać, a my podświadomie szukamy sposobu, żeby poczuć większą adrenalinę. Gramy coraz częściej, o coraz wyższe stawki… Ryzyko i towarzyszące mu zmiany w biochemii mózgu działają uzależniająco na organizm i psychikę człowieka. Mimo to, niektórzy z nas mogą od czasu do czasu zagrać na pieniądze i nie wpadają w szpony uzależnienia, podczas gdy inni nie mają tyle szczęścia. Od czego to zależy?

Na rozwój uzależnienia od hazardu wpływa szereg czynników wewnętrznych i zewnętrznych.  Do najważniejszych zalicza się:

  • zaburzenia w samoocenie,
  • problemy w relacjach interpersonalnych,
  • silne stany pobudzenia pojawiające się w nieregularnych odstępach czasu.

Jak leczyć uzależnienie od hazardu?

Uzależnienie od hazardu często rozwija się bardzo powoli, w wyniku czego jest trudne do zauważenia zarówno przez samego uzależnionego, jak i jego najbliższe otoczenie. Tymczasem, im wcześniej osoba uzależniona poszuka pomocy, tym mniejsze będą negatywne skutki nałogowej gry na pieniądze. W pewnym momencie osoba uzależniona od hazardu ma liczne problemy finansowe, którym towarzyszą stany lękowe. Spirala pożyczek i kredytów jest tak rozkręcona, że hazardzista ma głębokie stany depresyjne i mogą pojawić się myśli samobójcze.

Odpowiadając na pytanie o to, jak leczyć uzależnienie od hazardu warto wskazać, że początkiem podjęcia terapii jest przyznanie się osoby uzależnionej przed samym sobą do problemu. Tylko wówczas podjęta terapia może przynieść pozytywne skutki.

W zależności od fazy uzależnienia leczenie może przyjąć formę psychoterapii ambulatoryjnej lub terapii zamkniętej w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. W jednym, jak i w drugim przypadku specjaliści szukają podłoża, które popycha uzależnionego do gry i pomagają mu wyjść z kryzysu. W leczeniu hazardu bardzo ważne jest to, żeby chory poznał neurologiczne i psychologiczne podłoże swojego uzależnienia.

Leczenie hazardu – Kraków

Pacjentów zainteresowanych rozpoczęciem terapii w naszej placówce, zapraszamy do kontaktu. Leczenie hazardu prowadzimy w ramach terapii dziennej, ambulatoryjnej oraz terapii zamkniętej. Pacjentom, którzy potrzebują pomocy w zakresie wyboru najkorzystniejszej dla siebie formy leczenia doradzamy w oparciu o obiektywne czynniki.

Zapewniamy Państwu profesjonalne leczenie hazardu w nowoczesnym i doskonale wyposażonym ośrodku leczenia uzależnień. Naszą pomoc kierujemy do osób z terenu miasta Kraków i okolicy, ale oczywiście pomożemy każdemu kto zdecyduje się na leczenie w naszym ośrodku.