Detoks

Odtrucie narkotykowe

Detoks narkotykowy (odtrucie narkotykowe) to proces, którego celem jest usunięcie z organizmu toksyn i przywrócenie równowagi biochemicznej w sposób możliwie najmniej bolesny i nieprzyjemny dla osoby uzależnionej. Profesjonalne odtrucie narkotykowe polega na wspieraniu psychiki i fizjologii osoby uzależnionej, regeneracji organizmu i przywróceniu go do stanu trzeźwości, w którym chory nie odczuwa nieprzyjemnych skutków zespołu odstawiennego.

Zastanawiasz się ile trwa odtrucie narkotykowe? Na czym polega detoks i jakie korzyści może Ci przynieść? – Na te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej. Alko VIP to Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień oferujący detoks narkotykowy na terenie miasta Kraków.

Ile trwa odtrucie narkotykowe i na czym polega?

Detoks narkotykowy trwa od 7 do 10 dni, przy czym ostateczny okres oczyszczania organizmu z toksyn ma charakter indywidualny i zależy przede wszystkim od:

  • głębokości uzależnienia,
  • czasu, jaki upłynął od ostatniego spożycia substancji psychoaktywnej,
  • ogólnego stanu pacjenta.

Odczucia towarzyszące oczyszczaniu organizmu i przywracaniu mu naturalnej równowagi biochemicznej są warunkowane rodzajem spożywanej substancji. Objawy towarzyszące odstawieniu narkotyku mogą obejmować:

  • w przypadku marihuany: rozdrażnienie, wzmożoną potliwość, dreszcze, problemy ze snem, zaburzenia pracy układu pokarmowego,
  • w przypadku heroiny i innych opioidów: wymioty i biegunki, bóle brzucha, głowy, mięśni i stawów, katar, łzawienie, dreszcze, swędzenie skóry, wzmożoną potliwość, niepokój, stany lękowe, rozdrażnienie, bezsenność, skoki ciśnienia.
  • w przypadku amfetaminy i kokainy: niemożność przeżywania pozytywnych uczuć, stany depresyjne, stany lękowe, rozdrażnienie i nerwowość, osłabienie organizmu, rozregulowanie rytmu snu, wzmożony apetyt.

Ze względu na dotkliwość doświadczanych objawów fizycznych i psychicznych abstynencji detoks narkotykowy najlepiej rozpocząć przy współpracy z doświadczonym zespołem terapeutycznym. Wsparcie Zespołu to nie tylko subiektywne poczucie bezpieczeństwa w okresie trudnego dla pacjenta powrotu do trzeźwości. To także wsparcie farmakologiczne mające na celu:

  • osłabianie głodu narkotykowego,
  • łagodzenie fizycznych i psychicznych objawów abstynencyjnych,
  • przywracanie równowagi biochemicznej organizmu.

 

Detoks narkotykowy dla kobiet i mężczyzn

W ośrodku AlkoVip odtrucie narkotykowe prowadzimy dla kobiet i mężczyzn. Zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo  naszym Pacjentom.

Osobne pokoje dla kobiet i mężczyzn

Zapraszamy do skorzystania z oferowanego przez nas detoksu narkotykowego w Krakowie. Kobiety odbywają detoks zawsze, w dedykowanej, odrębnej sali, tak aby czuły się u nas swobodnie i przechodziły proces odtruwania narkotykowego w wygodnych, przyjaznych warunkach.

Odtrucie narkotykowe – Kraków

Interesuje Państwa detoks narkotykowy – Kraków to lokalizacja, w ramach której zapewniamy profesjonalne wsparcie pacjentów pragnących wrócić do trzeźwości. Odtrucie narkotykowe realizujemy w trybie stacjonarnym oraz w ramach opieki domowej. Zakres opieki terapeutycznej każdorazowo dostosowujemy do indywidualnych potrzeb pacjenta, co pozwala nam przeprowadzić Państwa przez proces odtrucia narkotykowego w sposób możliwie najbardziej komfortowy.

Pozostajemy do dyspozycji pacjentów. Zapewniamy profesjonalny detoks narkotykowy przeprowadzany przez Zespół AlkoVIP. W razie potrzeby zapraszamy do Ośrodka Leczenia Uzależnień, w ramach którego realizujemy detoks i oferujemy działania terapeutyczne.

Zapewniamy również odwyk narkotykowy i leczenie narkomanii w Krakowie.