Detoks

Odtrucie alkoholowe

Detoks alkoholowy (odtrucie alkoholowe) to proces polegający na oczyszczeniu organizmu z toksyn pochodzących z alkoholu etylowego. Prawidłowo przeprowadzony detoks uzupełnia niedobory elektrolitów, soli mineralnych i witamin oraz łagodzi fizyczne objawy zespołu abstynencyjnego.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe? Dlaczego warto się mu poddać? Gdzie szukać fachowej pomocy? Czy ośrodki odwykowe oferują wizyty domowe? – Na te i wiele innych pytań dotyczących detoksu alkoholowego odpowiadamy w poniższym artykule. Znajdziesz tu również rzetelną informację na temat możliwości odbycia detoksu w warunkach domowych na terenie miasta Kraków i najbliższej okolicy.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Już kilkudniowe spożywanie alkoholu prowadzi do zaburzenia gospodarki jonowo-elektrolitowej organizmu, niedoboru minerałów i witamin. W konsekwencji odstawienie alkoholu wiąże się z doświadczaniem nieprzyjemnych objawów, które są odpowiedzią na głód biochemiczny. Detoks alkoholowy to proces, którego podstawowym zadaniem jest minimalizacja niepożądanych skutków odstawienia alkoholu.

Według kryterium przyjętego przez NFZ odtrucie alkoholowe trwa od 7 do 10 dni. Detoks ma na celu:

  • przerwanie ciągu alkoholowego,
  • złagodzenie fizycznych i psychicznych skutków abstynencji,
  • przywrócenie równowagi jonowo-elektrolitowej organizmu,
  • stworzenie warunków sprzyjających do podjęcia decyzji o rozpoczęciu leczenia alkoholizmu.

W trakcie detoksu osoba uzależniona otrzymuje witaminę B1, magnez oraz potas. Bardzo często odtruwaniu alkoholowemu towarzyszy również wsparcie farmakologiczne ze strony środków przeciwbólowych, nasennych oraz uspokajających. W trakcie oczyszczania organizmu z toksyn przeprowadzane są badania krwi, a także inne testy na obecność substancji szkodliwych. To wszystko ma na celu doprowadzenie organizmu do takiego stanu, w którym nieprzyjemne objawy fizyczne i psychiczne nie powinny stanowić bezpośredniej przyczyny powrotu do ciągu alkoholowego.

 

Detoks alkoholowy w Krakowie

W ośrodku AlkoVip odtrucie alkoholowe oferujemy dla kobiet i mężczyzn. Dbamy o pełen komfort i bezpieczeństwo  naszych Pacjentów.

Osobne sale dla kobiet i mężczyzn

Zachęcamy do korzystania z naszej oferty. Kobiety zawsze odbywają detoks odrębnie, w dedykowanym pokoju, tak aby każdy Pacjent czuł się u nas swobodnie i przechodził proces odtruwania w godnych, przyjaznych warunkach.

Detoks alkoholowy a objawy

Przerwanie ciągu alkoholowego wiąże się z bardzo nieprzyjemnymi objawami, do których należą:

  • w fazie I: ból mięśni, bóle głowy, nadmierne pocenie się, nudności, wymioty, biegunki,
  • w fazie II: rozdrażnienie zaburzenia snu, napady lęku lub agresji, omamy.

Dlatego detoks zaleca się przeprowadzać pod okiem lekarzy i pielęgniarek, których wiedza i doświadczenie pozwolą na jak najmniej bolesne przejście przez proces oczyszczania organizmu. W ramach profesjonalnie przeprowadzonego odtrucia alkoholowego terapia farmakologiczna ma bowiem za zadanie złagodzenie fizycznych objawów zespołu abstynencyjnego. Czy to oznacza, że odtrucie alkoholowe w domu jest z góry skazane na porażkę? Niekoniecznie. O ile, samodzielne przerwanie ciągu alkoholowego może stanowić ogromne wyzwanie dla osoby uzależnionej, o tyle detoks alkoholowy w domu przy wsparciu wykwalifikowanego zespołu terapeutycznego pozwala na skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn i przywrócenie go do stanu równowagi.

 

Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu – Kraków

Szukasz ośrodka leczenia uzależnień w Krakowie, który ofertuje odtrucia alkoholowe? – AlkoVip realizuje wizyty domowe na terenie całego Krakowa. Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu to dogodny sposób na przerwanie ciągu alkoholowego w możliwie najbardziej dyskretnych i komfortowych warunkach – w zaciszu własnego domu. Świadczący wizyty domowe personel medyczny dba o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pacjentów przez cały okres detoksykacji organizmu.

Jakie korzyści oferuje detoks z dojazdem do domu?

Możliwość przeprowadzenia odtrucia alkoholowego w domu/mieszkaniu to przede wszystkim:

  • dostęp do profesjonalnej pomocy medycznej w trakcie odtrucia alkoholowego
  • komfort przebywania we własnym domu (nie każdy chce przechodzić przez poszczególne etapy detoksu w szpitalu lub ośrodku leczenia uzależnień),
  • dyskrecja (wizyty domowe personelu medycznego najczęściej nie są interpretowane przez sąsiadów jako detoks).

Pacjentów zainteresowanych możliwością skorzystania z wizyt domowych zachęcamy do kontaktu.  W wielu przypadkach taka forma odtrucia bywa mniej skuteczna i wówczas zalecamy wizytę w naszym ośrodku.

Przyjęcia na detoks odbywają się codziennie w godzinach 7:00 – 22:00

AlkoVip – zajmujemy się leczeniem alkoholizmu w Krakowie.